IMG 3112

Kolejna Noc Biologów za nami......

W piątek, 10 stycznia 2020 roku odbyła się IX, Ogólnopolska Noc Biologów, której motto brzmiało: Globalne zmiany środowiska. W tym roku do ekipy stałych bywalców ( Ola, Tomek, Krzysztof, Kacper i Piotr) dołączyli nowi uczniowie ( Paulina, Weronika, Kacper i Michał) i wszyscy braliśmy udział w warsztatach i zajęciach laboratoryjnych tym razem zarówno na Wydziale Biologii przy ulicy Bankowej jak i Jagiellońskiej. Silna ekipa naszej szkoły zdobyła wiedzę na temat sposobów pozyskiwania i oczyszczania wody w warunkach survivalowych, a Tomek nawet zdobył się na degustację wody oczyszczonej przez kolegów ( mamy nadzieję, że bez uszczerbku na zdrowiu😊).

Najodważniejsi z nas postanowili poznać oko w oko pytona królewskiego, inni woleli bliskie spotkanie z agamą kołnierzastą i gekonem, a Michał pilnował karaczana madagaskarskiego. Na koniec po "spacerze" na ulicę Jagiellońską uczniowie stanęli przed wyzwaniem stworzenia własnych próbek DNA do skopiowania techniką PCR w termocyklerze. Tu pomocna była wiedza z inżynierii genetycznej. Po trzech godzin pełnych wrażeń,emocji i wyzwań, małej degustacji i z prezentami mogliśmy rozpocząć ferie zimowe.

Ciekawe, co będzie za rok........... Wszak to jubileusz.