kosz

W dniu 18 kwietnia gościliśmy w naszej szkole organizatorów akcji społecznej "Lekcje w szkole - koszykarskie ABC z Eurobasketem 2025 Katowice"

 

Pokazowe lekcje koszykówki dla dzieci i młodzieży - popularyzacja sportu, koszykówki, aktywności fizycznej, jednocześnie jeden z elementów promocji Miasta Katowice, jako współorganizatora Mistrzostw Europy w Koszykówce Mężczyzn w 2025 roku!
Projekt realizowany przy współpracy Polskiego Związku Koszykówki oraz Miasta Katowice, jako jeden z elementów promocji Eurobasketu 2025 w Katowicach!
Podczas części teoretycznej i praktycznej swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się Łukasz Diduszko, polski koszykarz, były zawodnik PLK, grający na pozycjach niskiego lub silnego skrzydłowego, wielokrotny reprezentant Polski w koszykówce 3x3, medalista Mistrzostw Europy, oraz Maciej Guzik który w latach 90. był zawodnikiem ekstraklasy w Zagłębiu Sosnowiec i Bobrach Bytom. Obecnie jest spikerem na meczach GTK Gliwice i reprezentacji Polski, komisarzem oraz działaczem PZKosz na Śląsku.
W zajęciach uczestniczyli reprezentanci i reprezentantki ZSTiO Nr 2 w koszykówce oraz liczne grono słuchaczy zgromadzonych na trybunach. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i świetną lekcję koszykówki! 😊