konkurs

W dniu 18 kwietnia 2023 r. Patrycja Wieczorek uczennica klasy 4d – reprezentantka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach uczestniczyła w finale X edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Tegoroczne eliminacje centralne zostały zorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik, podczas których trójka reprezentantów z każdego województwa przystąpiła do testu sprawdzającego wiedzę z zakresu prawa pracy i zagadnień bhp.

W X edycji konkursu przebiegającego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki wzięło udział blisko 10 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych, spośród których do testu przystąpiło 45 najlepszych uczniów z całej Polski a wśród nich nasza uczennica Patrycja Wieczorek.
Podczas ogłoszenia wyników nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Pani Katarzyna Łażewska -Hrycko, Główny Inspektor Pracy podziękowała uczestnikom za zaangażowanie oraz podkreśliła, że wiedza jaką posiadają uczestnicy konkursu zaowocuje w momencie wejścia na rynek pracy.