Wycieczka klasy 1p
Hej ho! Na Rysiankę by się szło!
I tak się stało, bo klasa 1p wyruszyła w czwartek 18 czerwca 2026 r. do Węgierskiej Górki a stamtąd ku Rysiance.
Walczymy o robota edukacyjnego ASTORINO!
Nasza szkoła bierze udział w programie ASTORINO „Roboty do szkół”, organizowanym przez firmę ASTOR. Dzięki tej inicjatywie mamy szansę zdobyć nowoczesnego robota edukacyjnego, który będzie wspierał praktyczną naukę automatyki, robotyki, mechatroniki i programowania.
🤖 Robot w naszej szkole!
Dziś mieliśmy wyjątkowego gościa — humanoidalny robot EDU4Industry odwiedził naszą szkołę i można było spotkać go także na szkolnym chodniku.
"Festiwal Projektów Impuls. Szkolny Warsztat Zmian!"
W dniach 14–15 czerwca reprezentacja naszych uczennic i uczniów wybrała się do stolicy, aby uroczyście podsumować drugi rok zmagań w programie "Festiwal Projektów Impuls. Szkolny Warsztat Zmian!"
Patronalne Święto Technikum Nr 4 im. Powstańców Śląskich
W naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Patronalnego Święta Technikum Nr 4 im. Powstańców Śląskich. Był to dzień pełen refleksji nad historią naszego regionu oraz wartościami, które pozostawili nam Powstańcy Śląscy.
Testy sprawnościowe do klasy sportowej
W dniu 11 czerwca 2026 r. na boisku MOSiR w Katowicach odbyły się testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka nożna dla rocznika 2011.
Uczymy się od najlepszych!
Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej wizycie studyjnej w zakładzie produkcyjnym Hager Production Poland w Bieruniu. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje nowoczesne przedsiębiorstwo z branży elektrotechnicznej oraz poznać najnowsze rozwiązania związane z energetyką i elektromobilnością.
Konkurs edukacji regionalnej
"Wujek. Gruba, która pisała historię" to temat wiodący grupy projektowej z klasy 1r, która zaangażowała się w konkurs edukacji regionalnej.
I Forum Mediacji Rówieśniczych
W dniu 29 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w I Forum Mediacji Rówieśniczych zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Była to wspaniała okazja do zdobycia wiedzy i zapoznania się z praktyczną stroną zagadnienia. Ciekawym elementem konferencji były symulacje prowadzone przez mediatorów, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.





















