IMG 3112

10 grudnia 2020 r. odbył się pierwszy Wirtualny IBM & NOSPR Open Day zorganizowany dla klasy 1i w ramach programu P-TECH.

Na początku uczestnicy mieli okazję poprzez zabawę w Kahoot zapoznać się z jednymi z najważniejszych projektów IBM w historii. Następnie Roman Krzos - IBM P-TECH Industry Program Manager - wprowadził uczniów szczegółowo w świat programu Apollo i wielkiego skoku w historii ludzkości, jakim było wylądowanie człowieka na Księżycu, opowiedział o pierwszej w historii debacie sztucznej inteligencji z Harish Natarajan oraz o The Mayflower Autonomous Ship.

Stanisław Cieśla, dyrektor IBM w Katowicach, w swoim wystąpieniu motywował uczniów do odwagi w stawianiu pytań, obserwowaniu rzeczywistości, eksperymentowaniu i sprawdzeniu rozwiązań oraz rozmowy i wymiany doświadczeń.

Na koniec Krzysztof Grzęda z IBM oraz Katarzyna Świętochowska, reprezentująca NOSPR, opowiedzieli o niezwykłym projekcie AI NOSPR, jego genezie, przebiegu i efektach, których każdy może doświadczyć, zaglądając na stronę internetową projektu.

#WeArePTECH