reczna

W dniu 23 stycznia nasza szkoła była organizatorem finału Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chlopcó￳w.
Turniej z racji dużej ilości drużyn był rozgrywany systemem brazylijskim do 2 przegranych meczy.

 

W pierwszym spotkaniu przegrywamy z XV LO im. rtm. W. Pileckiego (6:8), drugi mecz rozgrywamy po prawej stronie tabeli z V LO im. W. Broniewskiego, po dobrej grze odnosimy zwycięstwo (6:4). W kolejnym spotkaniu stajemy naprzeciwko drużynie Śląskich Technicznych Zakładó￳w Naukowych, niezwykle emocjonujące widowisko ko￱czymy wygraną dopiero w serii rzut￳w karnych (9:9, karne 3:2). W p￳ófinale trafiamy na zesp￳ół I LO im. M. Kopernika, kt￳óry finalnie został Mistrzami Katowic, Przegrywamy (5:8). Mecz o trzecie miejsce, ponownie z XV LO nie poszedł po naszej myśli, pomimo dużego zaangażowania i walki do koń￱ca przegrywamy (6:9). Finałowy turniej w tym roku był niezwykle wyró￳wnany, nasza reprezentacja wywalczyła 4 miejsce w Mistrzostwach Katowic. Dziękujemy panowie za zaangażowanie i sportową postawę.

Wró￳cimy silniejsi za rok! 🙂