koszykowka

W dniu 14.11.2023 r. nasza szkoła była organizatorem eliminacji Mistrzostw Katowic w piłce koszykowej dziewcząt.

W naszej grupie znalazły się cztery zespoły: II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach, Technikum nr 15 im. T. Klenczara w Katowicach oraz VII LO im. Harcerzy Obrońców Katowic z oddziałami dwujęzycznymi w Katowicach.

 

Zespół z Technikum nr 15 im. T. Klenczara nie dojechał na zawody, więc pozostałe zespoły rozegrały 3 mecze systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu ulegliśmy drużynie z II LO. Kolejnym naszym rywalem był zespół z VII LO. W drugim spotkaniu nasze zawodniczki zafundowały licznie zgromadzonym kibicom spotkanie, które do końca trzymało w napięciu i decydowało o awansie do rozgrywek 1/2 Mistrzostw Katowic w piłce koszykowej dziewcząt. W tym meczu nasze dziewczyny okazały się lepsze i tym samym zapewniły sobie awans do półfinałów.

Nasza drużyna zakończyła Mistrzostwa Katowic w piłce koszykowej na 2 miejscu.

Dziewczyny dały z siebie wszystko i dostarczyły nam sporo emocji!

Dziękujemy za sportową postawę oraz ogromne zaangażowanie ❤️