wycieczka

Hej ho! Na Rysiankę by się szło!
I tak się stało, bo klasa 1p wyruszyła w czwartek 18 czerwca 2026 r. do Węgierskiej Górki a stamtąd ku Rysiance.

 

Po drodze uczniowie i uczennice poznali historię Westerplatte Południa, czyli walk w pierwszych dniach września 1939 r. na terenie Węgierskiej Górki, zapoznali się z najważniejszymi informacjami przyrodniczymi na temat Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, ćwiczyli panoramki a przede wszystkim się integrowali, w tym przy ognisku.
Następnego dnia, przesypiając niestety wschód słońca (tylko nauczyciele byli tak odważni), zeszli do Złatnej Huty. Pogoda i humory dopisały i z fantastyczną energią klasa 1p kończy swój pierwszy rok w MIKO.