Dzien Zdrowia

Promocja zdrowia w naszej szkole

W dniu 7 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji zespół przedmiotów przyrodniczych przygotował wydarzenia dla uczniów, odbywające się na trzech płaszczyznach.

W auli odbyła się prelekcja na temat zasad prawidłowego żywienia, prowadzona przez Bartłomieja Dorożyńskiego – dietetyka Akademii Rozwoju, specjalizującego się w diecie sportowców, szczególnie sportów drużynowych.

W tym samym czasie klasy pierwsze, drugie i trzecie technikum brały udział w warsztatach, prowadzonych przez naszego psychologa, Marcina Kręgla na bardzo ważne tematy, dotyczące zdrowia:

1. Tatuaż, Piercing, salon beauty - Podstępne WZW – profilaktyka wirusowego zapalenia wątroby;

2. Zdrowie psychiczne nastolatków – na co zwracać uwagę aby zadbać o swój dobrostan;

3. Profilaktyka chorób nowotworowych: rak piersi i rak jąder w oparciu o materiały kampanii Odważni wygrywają oraz programu Ministerstwa Zdrowia.

Na hali sportowej nasi uczniowie: Michał Błaszczyk, Paweł Kolonko, Natalia Rozpędowska, Alicja Malgrab i Kacper Kinel pod bacznym okiem specjalisty wychowania fizycznego, Łukasza Hebdzińskiego, poprowadzili instruktaż udzielania I pomocy przedmedycznej. Zrobili to interesująco i fachowo, z wykorzystaniem fantomów do nauki podstawowych zabiegów reanimacyjnych. Na przerwach uczniowie mogli sprawdzić swoją wagę, wzrost, obliczyć BMI oraz sprawdzić ciśnienie krwi, a po tylu aktywnościach napić się wspaniałej, domowej lemoniady i poczęstować zdrowymi przekąskami, przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.

Na koniec tego pełnego wrażeń dnia odbył się turniej wiedzy – Zdrowe MIKO, w którym zmierzyło się 16 reprezentantów klas I, II i III, którzy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania dotyczące szeroko rozumianego zdrowia w aspekcie głównie biologicznym, ale również chemicznym i fizycznym. Nie wszystkim uczniom tego dnia dopisało szczęście, natomiast zdecydowanie miał wiedzę i szczęście zwycięzca czyli Patryk Kulesa z klasy 3a oraz Bartek Rosół z klasy 3L2 i Wojtek Kuśnierczyk z klasy 2p, którzy zajęli ex aequo II miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy więcej szczęścia w przyszłym roku.