dzien ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi, aby wraz z milionami ludzi na całej Ziemi uświadomić nam wszystkim zagrożenia, jakie niesie rozwój cywilizacji oraz podkreślić piękno i niepowtarzalność naszej planety. Hasło tegorocznych obchodów: Inwestujmy w Naszą Planetę świetnie zinterpretowali nasi uczniowie, którzy licznie zaprezentowali prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne. Na szczególną uwagę zasługuje praca D. Jarząbka z kl.1i2, która znalazła się w samym centrum uwagi.

Przez cały dzień na telebimie można było oglądać piękno naszej planety, jak również zmiany wywołane przez człowieka na filmach z serii: Nature is speaking oraz zdjęciach NASA.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji, pokazującej z jakimi problemami borykają się organizmy na Ziemi oraz działaniami, które każdy z nas może na co dzień wprowadzić do swojego życia zgodnie z zasadą, że chcąc zmienić świat powinniśmy w pierwszej kolejności zacząć od siebie.

Natomiast Klasa 1L wraz z naszymi uczniami z Ukrainy wzięła udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, polegającej na szerzeniu idei patriotyzmu oraz pokazywaniu postawy odpowiedzialności i solidarności Polski z Ukrainą.

Wszystkim uczestnikom wydarzeń serdecznie dziękujemy.