Football

Nasze nauczycielki mgr Anna Skiendziel oraz mgr Edyta Stańczyk w dniach 8 - 11 maja 2022 r. uczestniczyły w spotkaniu koordynatorów projektu "Football makes history" organizowanego w ramach Erasmus+, który będzie realizowany w naszej szkole do kwietnia 2025 r.

Spotkanie miało miejsce we Frankfurcie n/Menem. Nasza szkoła będzie pracować w niesamowitym międzynarodowym gronie, aktywizować uczniów oraz lokalną społeczność oraz kluby sportowe.

Oto lista partnerów:
Erasmus University Rotterdam
Amsterdam University of the Arts, Reinwardt Academy
EuroClio - European Association of History Educators
Fare Network
Eintracht Frankfurt Museum
Stefano di Pietro Creative Production
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

Podczas bardzo intensywnego wyjazdu nasze nauczycielki miały okazję zwiedzić muzeum i stadion Eintracht Frankfurt, poznać funkcjonowanie klubu sportowego, zapoznać się z ofertami edukacyjnymi Eintracht Frankfurt i FC Bayern, usłyszeć wykłady o piłce nożnej a religii, o historii społeczności żydowskiej we Frankfurcie, brać udział w ceremonii w budowania Stolperstein - upamiętniającego Josepha Klibansky'ego. A przede wszystkim przedyskutować wszelkie zawiłości projektowe, działania poszczególnych partnerów i zaprezentować wkład szkoły w działania. Kilkanaście godzin dziennie, pracy, dyskusji, spotkań i wykładów.

Następne spotkanie już w październiku w Katowicach! Wyczekujcie również informacji o szczegółach projektu i rekrutacji.