Erasmus+

Relacja z wyjazdu ...

 

Program kulturowy Erasmus +

Victoria-Rabat, Dwejra

8 maja wybraliśmy się na całodniową wycieczkę po Gozo. Na początku pojechaliśmy do Victorii, gdzie zwiedziliśmy Cittadelle (znaną również jako Gran Castello). Zwiedziliśmy mury, Gozo Nature Museum, The Folklore Museum oraz wysłuchaliśmy krótkiej historii Cytadeli w kinowej wersji 3D Następnie udaliśmy się do kościoła Ta'Pinu, znajdującego się w pobliżu miejscowości Għarb. Tam dowiedzieliśmy się o jego historii oraz związanych z nim ciekawymi wydarzeniami. Ostatnim punktem naszej wycieczki była zatoka Dwejra Bay z pięknym widokiem na morze do której dotarliśmy pieszo. Dystans 7 km dostarczył nam wielu wrażeń związanych z otaczającą przyrodą. Dotarliśmy do Dwejra Heritage Park Natura 2000. Podczas wycieczki byliśmy w wielu cudownych miejscach oraz poznaliśmy bliżej ich historię.
Relacjonowała Julia

 


Pierwszy tydzień:

 


Drugi tydzień:

 


Trzeci tydzień:

 


Czwarty tydzień: