zakonczenie roku szkolnego

24 czerwca 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nie słowa ułożone przez Samorząd Uczniowski oddadzą wszystko to, co chcemy powiedzieć.

 

Dzisiaj kończy się czas wytężonej pracy, na który wszyscy zasłużyliśmy. Nauczyciele przekazali dużo wiedzy, zdawaliśmy egzaminy zawodowe, udało nam się uczestniczyć w wyjściach, wycieczkach, konkursach, zawodach i różnych innych aktywnościach.
Choć to nie był łatwy rok dla świata, dla Europy, dla kraju, dla naszego województwa, dla naszej szkoły, dla nas i dla Was.
Za progiem naszych granic: wybuchła wojna, mamy kryzys migracyjny. To stawia przed nami nowe wyzwania. Musimy więcej się uczyć, być silniejsi. Bo wiedza to potęga, wiedza to ogromne możliwości w rozumieniu tego świata, rozumieniu tego, co się dzieje i nie poddania się manipulacjom.
Dlatego dziękujemy Dyrekcji za wytyczenie dróg, celów i wartości, jakimi mamy się kierować.
Dziękujemy nauczycielom za bycie z nami, za pomoc, motywacje i determinację w osiąganiu tych celów i wartości oraz podążanie właściwymi ścieżkami.
Dziękujemy Wam, Drogie Koleżanki i Koledzy, za atmosferę panującą w tej szkole, za relacje, które zbudowaliśmy, za przyjaźń, za wspólny czas, za koleżeńską pomoc.
Dziękujemy Wam, Nasi Ukraińscy Przyjaciele, za zaufanie i wybór naszej szkoły, za wzmocnienie naszej empatii, poczucia solidarności i możliwość wyjścia z naszej strefy komfortu.
Ja chciałam podziękować w imieniu nas gości, których przyjęliście.
Dyrekcji za bezwarunkowe włączenie nas do szkolnej społeczności, bez względu na ilość. Za możliwość wyboru tych kierunków które chcieliśmy.
Nauczycielom za otwartość, za przyjęcie nas, takimi jaki jesteśmy, za kredyt zaufania, za indywidualne podejście oraz szukanie drogi do porozumienia, mimo bariery językowej. Za zrozumienie naszej sytuacji życiowej i nie wywierania presji.
Całej społeczności szkolnej za otwartość w rozmowach, za poczucie solidarności i jedności i ciekawość naszego świata i kultury i po prostu za wszelką pomoc.
Dzięki temu czujemy się tu jak w domu.
Za chwilę zostaną wręczone świadectwa najlepszym uczniom. Ci z Was, którzy dostaną świadectwa w klasach też powinni się cieszyć. Bo to również efekt Waszej pracy, czasami aż do samego końca. Cieszymy się, że się udało.