Oxword

W dniach 17-21 października 2022 nasza czteroosobowa drużyna debat oksfordzkich w składzie: Maciej Urbańczyk, Kamil Ostrowski, Marek Papierniok oraz Dawid Marcinek reprezentowali nasza szkołę w Projekcie "Historia w trasie. Oksfordzkie Podlasie i Mazowsze" program dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

 

Nasi uczniowie przez pięć dni odwiedzili pięć miast (Ostrów Mazowiecką, Ostrołękę, Supraśl, Augustów i Białystok), uczestniczyli w lekcjach historii na terenie pięciu Muzeów, zagłębili się w arkana debaty oksfordzkiej na warsztatach wiedzy stoczyli pięć pojedynków debatanckich na tematy związane z najnowsza historią Polski.
Nie było łatwo, ale oprócz fantastycznej przygody i zabawy, nasi uczniowie postawili swoje pierwsze kroki w wystąpieniach publicznych,nauczyli się współpracy w zespole, poznali świetnych młodych ludzi z innych miast Polski.
Już szykujemy się na kolejne pojedynki słowne a także kolejną edycję projektu.
Opiekunem uczniów podczas projektu była Pani Beata Maleska-Pająk.