erasmus

Relacja Kingi Kot i Katarzyny Stencel z projektu PO WER "Kulturalne i historyczne ciekawostki Gozo/ Malty i Górnego Śląska".

 

We wtorek - 08.11.2022 r. - uczniowie z Gozo zawitali do ITS a tutaj mieliśmy zajęcia integracyjne, gdzie mogliśmy nawiązać znajomosci dzięki muzyce, rozmawialiśmy na temat różnic pomiędzy Gozo a Górnym Śląskiem. Dowiedzieliśmy się że: uczniowie do szkoły średniej sami wybierają 6 przedmiotów, których się uczą przez cały rok; rozmawialiśmy na temat wykonawców jakich słuchamy i mogliśmy się wymienić doświadczeniami. Te zadania sprawiły, że nawiązaliśmy bliższe więzi z rówieśnikami z Gozo i lepiej się dogadywaliśmy. Później zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku ITS przez dyrektora i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym miejscu. Po tych zajęciach zjedliśmy razem pizzę i rozmawialiśmy. Zajęcia dotyczyły problemów narodowości etnicznych, kulturowych, seksualnych i społecznych. Rozmawialiśmy na temat różnic pomiędzy prawem na Gozo a Polską.