erasmus

Relacja Dominika Stichloka oraz Caroliny Psurek z projektu PO WER: "Kulturalne i historyczne ciekawostki Gozo/ Malty i Górnego Śląska".

 

Dzisiaj - 09.11.2022 r. - wraz z uczniami ze szkoły w Gozo wymienialiśmy się informacjami zawartymi w prezentacjach, obie grupy (grupa Polska i grupa Maltańska) przygotowały prezentacje na następujące tematy: "Jedzenie, ciekawe miejsca i tradycje". Następnie po zakończonych prezentacjach, uczniowie z Gozo poczęstowali nas miejscowymi przysmakami, takimi jak pasticja oraz różnego rodzaju słone wypieki. Piliśmy również napój zwany "Kinnie". Jest to oranżada zrobiona z niedojrzałych pomarańczy, ma lekko gorzkawy smak. Panie Edyta Łozowska i Edyta Stańczyk zaangażowały nas w grę terenową, odbywająca się na terenie Qali, czyli dzielnicy Malty w której śpimy i na ogół przebywamy.