erasmus

Relacja Kacpra Sikory z projektu PO WER: "Kulturalne i historyczne ciekawostki Gozo/ Malty i Górnego Śląska".

 

Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo ciekawie. Po śniadaniu udaliśmy się autokarem wraz z uczniami z Refalo Six Form School Gozo do świątyni Ta Pinu. Świątynia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do wioski rękodzieła, gdzie mogliśmy zobaczyć jak Maltańczycy produkuja m.in bizuterie, regionalne produkty, wyroby ze skóry, perfumy. Lokalne rzemiosło, które rozwijało się dziesiątki lat. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do terenów Natura 2000. Podziwialiśmy dno morskie ze szczątkami zwierząt morskich, które wyłoniło się tysiące lat temu. Mieliśmy rejs łódką i podziwialiśmy dzieło natury, potężnie skały, groty wyrzeźbione falami, porośnięte algami.
Ostatnim punktem wycieczki były miejsca, gdzie Maltańczycy pozyskują sól z morza. Ilość informacji i wiedzy o kulturze i przyrodzie była bardzo duża i ciekawa. Cały program kulturowy był intensywny i interesujący. Bardzo mi się podobał.