dzien zdrowia

W tym roku w związku z przerwą świąteczną obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, który przypada 7 kwietnia już wcześniej. 24 marca podczas Dnia Otwartego szkoły odbyły się dwie prelekcje dla naszych uczniów oraz chętnych gości – jedną dotyczyła profilaktyki chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka skóry, a druga – profilaktyki wirusowego zapalenia wątroby. W tym samym dniu nasza sprawdzona ekipa ratowników medycznych czyli Michał i Paweł poprowadzili instruktaż udzielania I pomocy przedmedycznej.

 

Natomiast 5 kwietnia nasi uczniowie zaprezentowali swoje plakaty i prezentacje przygotowane na konkurs odnoszący się do hasła tegorocznych obchodów czyli Zdrowie dla wszystkich.

W konkursie na plakat I miejsce zajął Oskar Molenda z klasy 2L, a drugie ex aequo Kamil Figura z 2L i Bartłomiej Wencel z klasy 4e, a w konkursie na prezentację zwyciężył Kevin Biskup z klasy 3i.

 

Prezentacje:
- Kevin Biskup 3i
- Emil Wochnik - 4d