dzien ziemi

W dniu 19 kwietnia 2023 r. w naszej szkole została przygotowana inscenizacja w ramach obchodów XXX Światowego Dnia Ziemi, które przypada 22 kwietnia.
Wybrani uczniowie w imieniu sił natury przedstawili krótkie refleksje, których główne motto brzmiało: NATURA NIE POTRZEBUJE LUDZI, ALE LUDZIE POTRZEBUJĄ NATURY.

Dodatkową atrakcją obchodów Dnia Ziemi był pokaz mody, na który uczniowie z klas 1, 2 i 3 przygotowali swoją propozycję na ponowne wykorzystanie produktów, dając im drugie życie w postaci strojów ekologicznych. Uczniowie, którzy w tym dniu byli uczestnikami wydarzenia mogli oddać głos w ankiecie na najlepszy, najciekawszy strój. Po zebraniu wszystkich wyników najlepszym okazał się strój przygotowany i zaprezentowany przez Kacpra Sikorę z klasy 3e, drugie miejsce przypadło Miłoszowi Dudkowi z 2e, a trzecie miejsce Vanessie Ogazie z 2e. Serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do refleksji nad naszym postępowaniem. Obyśmy byli dobrymi przodkami dla następnych pokoleń!