morze

Po długiej, ale bezpiecznej dzięki pracownikom PKP podróży, uczniowie klas 2i2, 2r, 2L, 2p dotarli do Willi Pomorzanka. Władysławowo przywitało nas piękna słoneczną pogodą. Naszą przygodę z morzem rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż wybrzeża do Rozewie.

Program wtorku obejmował:
1. Zwiedzanie Gdyni, gdzie zobaczyliśmy słynny polski żaglowiec Dar Pomorza i okręt wojenny ORP Błyskawica. Potem zachwycaliśmy się pięknymi klifami widocznymi z mola w Orłowie
2. Zwiedzanie Sopotu, które rozpoczęliśmy od spaceru po najdłuższym molo na wybrzeżu, a następnie przeszliśmy urokliwymi uliczkami miasta.
3. Kolejnym punktem tego dnia było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Potem spotkaliśmy się z Neptunem na Starówce Gdańskiej. Ostatnim punktem był zachód słońca na plaży we Władysławowie.

W środę rano wybraliśmy się pociągiem na Hel, który jest uważany za symboliczny początek Polski. W trakcie spaceru pomostem widokowym mogliśmy podziwiać nadmorski krajobraz z białą i szarą wydmą oraz charakterystyczną dla nich roślinnością. Obejrzeliśmy obronne fortyfikacje wykorzystywane po wybuchu II Wojny Światowej. Następnie dotarliśmy do latarni morskiej, z której zobaczyliśmy panoramę Helu otoczonego z trzech stron morzem. Po powrocie do Władysławowa, w godzinach wieczornych, wspólnie piekliśmy kiełbaski i rozmawialiśmy o planach na następny dzień