WOSP

Drogie Uczennice i Uczniowie!

Chciałybyśmy zachęcić Was do zaprezentowania Waszych talentów, poczucia humoru, zdolności graficznych. Znamy Waszą kreatywność i nieograniczone twórcze możliwości. Wiemy, że nas nie zawiedziecie!

 

Otóż tematem tegorocznej zbiórki WOŚP są "Płuca po pandemii".

Zatem w nawiązaniu do niego proponujemy KONKURSY w 3 kategoriach:
1. Plakat lub reklama (ulotka) -wersja tradycyjna lub cyfrowa
2. Film lub animacja
3. Komiks (także w wersji cyfrowej np Pixton, Canva, StoryboardThat, Toony Tools i in.)

Tematyka - do wyboru: 1. Przedstawienie, proste wyjaśnienie działania urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.
2. Przyczyny pogorszenia się stanu naszych płuc, m.in : dzieci nie kontaktowały się ze sobą, nie nabywały odporności; część z nich została urodzona w pandemii i od razu była izolowana. A po zniesieniu restrykcji - wybuch innych zakażeń wirusowych, bardzo ciężkich, mających konsekwencje do dziś. Ograniczona dostępność do ośrodków zdrowia.Przewlekłe choroby, które nie były odpowiednio wcześnie zdiagnozowane lub w których doszło do zaostrzenia objawów.
3. Proste wyjaśnienie przyczyn, przebiegu, objawów, komplikacji chorób płuc, m.in mukowiscydoza, śródmiąższowe zapalenie płuc, ciężkie powirusowe zapalenia płuc, martwicze zapalenia płuc, włóknienie płuc z niewydolnością oddychania, POChP, astma.

Efekty Waszych działań będą szeroko zaprezentowane społeczności szkolnej (i nie tylko!), pomogą wielu osobom zrozumieć wagę problemu, a oprócz tego, na pewno nie pozostaną bez nagrody!

Bliższe informacje u Pani A. Skiendziel oraz Pani E. Kremiec.

Dodatkowo u Pani A. Skiendziel i Pani A. Swobody można znaleźć informacje o...mini zadaniu historyczno-literackim.