szczyt

W dniu 24 stycznia klasa 1r wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez wydawcę Magazynu Ludzi Gór „Na Szczycie” oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Katowice Tomasza Maśnicę poświęconych bezpieczeństwu w górach, ktore odbyły się w Kinoteatrze "Rialto".

 

Uczniowie mieli okazję utrwalić wiedzę z zakresu bezpiecznej turystyki górskiej, co jest niezwykle istotne w kontekście zbliżających się ferii zimowych. Brali udział w dedykowanym quizie w którym Bartek Caliński zajął 2 miejsce na 150 uczestników. Wysłuchali również inspirujacych historii i anegdot zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum Piotra Pustelnika oraz Aleksandry Dzik, która jako pierwsza Polka otrzymała w 2010 tytuł Śnieżnej Pantery, przyznawany za zdobycie pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR. Dziękujemy za zaproszenie na wydarzenie.