policja

W dniu 21 maja uczniowie z klas 3i2 oraz 4p w ramach działań Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poznali c w Polsce, którym udało się wydostać z rąk oprawców dzięki skoordynowanej pracy i pomocy służb. Uczniowie przystąpili do gry - na naczepie pojazdu ciężarowego Escape Van-a zostały stworzone pomieszczenia imitujące warunki życia osób, które padły ofiarą handlu ludźmi. Byly tam nieprzyjemne dźwięki oraz zapachy, poczuli się jak w potrzasku.

 

Zadaniem młodzieży było rozwiązywanie zagadek interaktywnych, które umożliwiły wydostanie się z pomieszczeń. Działania wymagały współpracy w grupie i logicznego myślenia. Dzięki uczestnictwu w grze stylizowanej na escape room młodzież poznała możliwe zagrożenia związane z handlem ludźmi i dowiedziala się jak zachować czujność, aby nie stać się ofiarą tego procederu.
Policja Katowice